S.R.H.S.
Track & Field - 2009
Zone Meet Results:  Morell - Wednesday, May 27

Top 4 in each individual event and top 2 in the relays
are eligible for the Provincials at Bluefield - Saturday, June 7

  Midget Girls Midget Boys Senior Girls Senior Boys
         
100 m   Thomas Flynn - 1st   Marcellus Campbell - 2nd
        Cody Gallant - 4th
200 m Danielle Rice - 2nd Thomas Flynn - 1st   Marcellus Campbell - 4th
   Amber Nolan - 4th      
400 m Chelsea MacCormack - 3rd  Max MacDonald - 3rd  Mary Irene Campbell - 2nd Marcellus Campbell - 2nd
         
800 m   Alex Fitzpatrick - 1st   Nathan Paton - 1st
     Max MacDonald - 3rd   Lucas Peters - 3rd
        A.J. McInnis - 4th
1500 m Emily Townshend - 1st Alex Fitzpatrick - 1st    
  Morgan Lavie - 2nd      
3000 m   Alex Fitzpatrick - 1st   Nathan Paton - 3rd
     Brandon O'Keefe - 3rd    
4 x 100 Souris High - 2nd  Souris High - 3rd Souris High - 2nd Souris High - 3rd
         
4 x 400 Souris High - 2nd Souris High - 1st   Souris High - 3rd
         
Shot Put Rebecca Chapman - 3rd Morgan Mooney - 1st Kim Conway - 2nd Nathan Conway  - 1st
   Brittany Peters - 4th   Candice McIntosh - 3rd Tyler Gallant - 3rd
        Caeman MacDonald - 4th
Discus Rebecca Chapman - 2nd Trevor Gregory - 4th Brenda Benzies - 1st Drew MacInnis - 2nd
        Ben MacIsaac - 3rd
        Nathan Conway - 4th
Javelin Katie Blaisdell - 1st Dawson Burke - 1st Kim Conway - 1st Brett Whalen - 1st
  Rebecca Chapman - 2nd   Kaleigh Campbell-Wakaluk - 3rd Drew MacInnis - 2nd
      Emily Mahar - 4th  
High Jump   Ben MacIsaac - 1st   Ben MacIsaac - 4th
    Blake O'Hanley - 2nd    
Long Jump   Thomas Flynn - 1st   Blake O'Hanley - 2nd
     Morgan Mooney - 3rd   Ben MacIsaac - 3rd
        Caeman MacDonald - 4th
Triple Jump Carolyn Rose - 3rd  Dawson Burke - 3rd Natasha Mills - 3rd Brett Whalen - 3rd
      Kaleigh Campbell-Wakaluk - 4th Blake O'Hanley - 4th
         
  Midget Girls Midget Boys Senior Girls Senior Boys
         
Coach:  Greg Anderson  

 

SRHS Home

Athletics