S.R.H.S. Badminton Teams
April, 2013

Senior - Zone Meet qualifiers to Morell High  (Friday,  April 19)

Boys' Singles Boys' Doubles Girls' Singles Girls' Doubles Mixed Doubles
1 -  Colby Mooney
      
2 -  Dylan MacIntyre
      
3 -  Jeremy Peters
      
4 -  Dylan Poole
1 -  Colby Mooney & Brody MacDonald
      
2 -  Dylan Poole & Spencer Paton
      
3 -  Dylan MacIntyre & Jeremy Peters
      
4 -  Matthew Birt & Matthew McIntosh
1 -  Sydney Moore
      
2 -  Jayne Robertson
      
3 -  Katie Flynn
      
4 -  Anna McInnis
1 -  Katie Flynn & Sarah Flynn
      
2 -  Kilby Blaisdell & Rebeccah O'Keefe
      
3 -  Anna McInnis & Katie White
      
4 -  **
1 -  Brody MacDonald & Sarah Flynn
      
2 -  Brandon Blackett & Sydney Moore
      

  
Juvenile - Zone Meet qualifiers to Montague High  (Wednesday, April 17)

Boys' Singles Boys' Doubles Girls' Singles Girls' Doubles
1 -  Carson Deveau
      
2 -  Brandyn Creamer
      
3 -  Mike MacGregor
      
4 -  Dustin Carter
1 -  Carson Deveau  &  Mike MacGregor
      
2 -  Brandyn Creamer  &  Dustin Carter
      
3 -  Josh MacNeill  &  Tanner MacDonald
      
4 -  Drew McClumpha  &  Thomas MacKenzie
1 -  Liz Burke
      
2 -  Brailyne Jenkins
      
3 -  **
      
4 -  **
1 -  Brailyne Jenkins  &  Carly MacDonald
      
2 -  **
      
3 -  **
      
4 -  **

 
Midget - 
Zone Meet qualifiers to Souris High  (Thursday, April 18)

Boys' Singles Boys' Doubles Girls' Singles Girls' Doubles
1 -  Austin Chaisson
      
2 -  Jake LaBrech
      
3 -  Nathan Cahill
      
4 -  Cole Carpenter
1 -  Austin Chaisson  &  Jake LaBrech

2 -  Isaac Cahill  &  Nathan Lutz

3 -  Cole Carpenter  &  Lucas MacDonald

4 -  Nathan Cahill  &  Matthew McInnis
1 -  Maria Clinton
      
2 -  Carly Boertien
          
3 -  Chloe Hassan
           
4 -  Rebeccah Lambie
1 -  Maria Clinton  &  Chloe Hassan

2 -  Carly Boertien  &  Rebeccah Lambie

3 -  Danika Chapman  &  Cassie McMahon 

4 -  Kerri MacGregor  &  Erin Grant
 

 
Bantam - N. Divison qualifiers to Mt. Stewart  (Thursday, April 11)

Boys' Singles Boys' Doubles Girls' Singles Girls' Doubles
1 -  Dylan MacDonald
      
2 -  Riley Sweeney
      
3 -  Kain MacDonald
      
4 -  Alex Chapman
1 -  Riley Sweeney  &  Riley Flynn

2 -  Ryan Acorn  &  Eddie Jenkins

3 -  Dylan MacDonald  &  Alex Chapman

4 -  Alex MacDonald  &  Matthew MacLaren
1 -  Bailee Ford

2 -  Renee MacGregor
      
3 -  Siobhan McElwee
      
4 -  ** 
1 -  Bailee Ford  &  Renee MacGregor 

2 -  Siobhan McElwee  &  Kayla McCloskey

3 -  **
      
4 - **   


Bantam - Zone Meet qualifiers to Souris High  (Wednesday, April 17)

Boys' Singles Boys' Doubles Girls' Singles Girls' Doubles
3rd seed -  Alex Chapman

4th seed -  Dylan MacDonald
      
3rd seed -  Dylan MacDonald  &  Alex Chapman

4th seed -  Riley Sweeney  &  Riley Flynn
 **  ** 


 

SRHS Home

Spring Sports