S.R.H.S.
Track & Field - 2014

Regional East Meet (gr 10-12): UPEI - Tuesday, May 27
Zone 4 Meet (gr 8-9): UPEI - Friday, May 30
Provincial Meet: UPEI - Friday, June 6 & Saturday, June 7

# There are 4 possible entries for each event ... if athletes can meet the Zone standards.

 

  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
100m - Sen Jacy McMillan Cole Dalton -- Chris Outhouse -- -- Sadie MacDonald Thomas Bruce 100m - Sen
100m - Mid Richelle Carpenter Brett Robertson -- Max Cahill -- -- Megan O'Hanley Sean Fitzpatrick 100m - Mid
80m - Bant Brittney Blackett Riley Roche -- Riley Sweeney -- -- -- David Keenan 80m - Bant
  Zoe O'Regan Clarke McCarville -- -- -- -- -- --  
                   
200m - Sen Richelle Carpenter Caeleb Cormier -- -- -- -- -- Sean Fitzpatrick 200m - Sen
200m - Mid Madeline MacD. Logan Rose -- -- -- -- -- Thomas Bruce 200m - Mid
150m - Bant -- -- -- -- -- -- -- David Keenan 150m - Bant
  -- -- -- -- -- -- -- --  
                   
400m - Sen     Sarah MacDonald -- -- -- -- Sean Fitzpatrick 400m - Sen
300m - Mid     -- -- -- -- -- -- 300m - Mid
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
800m Hannah MacD. Noah Manning Sarah MacDonald -- -- -- -- -- 800m
  Madeline MacD. -- Carrie Jane Hennessey -- -- -- -- --  
  -- -- -- -- -- -- -- --  
  -- -- -- -- -- -- -- --  
                   
  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
1500m - Sen Hannah MacD. Noah Manning -- -- -- Nathan Cahill Courtney Dill David Keenan 1500m - Sen
1200m - Mid Madeline MacD. -- -- -- -- -- -- -- 1200m - Mid
1200m - Bant -- -- -- -- -- -- -- -- 1200m - Bant
  -- -- -- -- -- -- -- --  
                   
3000m - Sen     Sarah MacDonald -- -- Nathan Cahill Courtney Dill -- 3000m - Sen
2000 m - Mid     -- -- -- -- -- -- 2000 m - Mid
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
4 x 100 Jacy McMillan Cole Dalton

Carrie Jane Hennessey

Chris Outhouse -- -- -- Thomas Bruce 4 x 100
  Richelle Carpenter Brett Robertson Kaitlyn McInnis Matthew MacLaren -- -- -- Sean Fitzpatrick  
  Brittney Blackett Riley Roche Renee MacGregor Max Cahill -- -- -- Tyler Rose  
  Zoe O'Regan Clarke McCarville Bailee Ford Riley Sweeney -- -- -- Liam Carpenter  
                   
4 x 400     -- -- -- -- -- Liam Carpenter 4 x 400
      -- -- -- -- -- Colby Mooney  
      -- -- -- -- -- Carson Deveau  
      -- -- -- -- -- Dustin Carter  
                   
  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
Shot Put Cayla Enslow Riley Roche -- Ryan Acorn Sarah MacIsaac -- -- -- Shot Put
  -- Noah Manning -- Riley Flynn -- -- -- --  
  -- Denver McNeill -- -- -- -- -- --  
  -- -- -- -- -- -- -- --  
                   
Discus Cayla Enslow Marcus Cahill -- -- Bailee Ford -- Jayne Robertson Mike MacGregor Discus
  Sarah Blaisdell Denver McNeill -- -- Sarah MacIsaac -- -- Thomas MacKenzie  
  Alyssa Lutz -- -- -- -- -- -- --  
  Jacy McMillan -- -- -- -- -- -- --  
                   
Javelin     -- Ryan Acorn -- -- Jayne Robertson Thomas MacKenzie Javelin
      -- Riley Flynn -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
High Jump Miranda McKinnon Brett Robertson -- Max Cahill Meghan Stewart Isaac Cahill -- -- High Jump
  -- Clarke McCarville -- -- Maria Clinton Lucas MacDonald -- --  
  -- Marcus Cahill -- -- -- -- -- --  
  -- -- -- -- -- -- -- --  
                   
  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
Long Jump Hannah MacD. Cole Dalton Kaitlyn McInnis Max Cahill -- -- Megan O'Hanley Colby Mooney Long Jump
  Jacy McMillan Riley Roche Renee MacGregor Matthew MacLaren -- -- -- Dustin Carter  
  -- Brett Robertson -- Chris Outhouse -- -- -- Mike MacGregor  
  -- -- -- Alex Chapman -- -- -- --  
                   
Triple Jump Sarah Blaisdell Marcus Cahill -- Matthew MacLaren -- -- -- Colby Mooney Triple Jump
  -- Clarke McCarville -- Alex Chapman -- -- -- Mike MacGregor  
  -- -- -- Chris Outhouse -- -- -- Liam Carpenter  
  -- -- -- -- -- -- -- --  
                   
       
Coaches:  Shane MacClure
                      Lukas McCormack
             Thomas Bruce
Assistants at the Regional Meet:
Allison Peters, Anna Clinton
Assistants at the Zone 4 Meet:
Regional East Schedule  (May 27)
Zone 4 Schedule  (May 30)
Provincial Schedule  (June 6-7)
 

 

SRHS Home

Athletics