S.R.H.S.
Track & Field - 2015

Regional East Meet (gr 10-12): UPEI - Tuesday, May 26
Zone 4 Meet (gr 8-9): UPEI - Wednesday, May 27
Provincial Meet: UPEI - Friday, June 5 & Saturday, June 6

There are 2 entries for Bantams and 4 for Midgets & Seniors ... if athletes can meet the Zone standards.

 

  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
100m - Sen Heather MacLaren Thomas Robertson Jacy McMillan Noah Manning -- Chris Outhouse -- -- 100m - Sen
100m - Mid Mallory Harris Nick MacLellan Richelle Carpenter Clarke McCarville -- Josh Manning -- -- 100m - Mid
80m - Bant     Brittany Blackett Riley Roche -- -- -- -- 80m - Bant
      Zoe O'Regan -- -- -- -- --  
                   
200m - Sen Skylar Osmond Thomas Robertson Richelle Carpenter Noah Manning -- Josh Manning -- -- 200m - Sen
200m - Mid Dakota Jager Nick MacLellan -- -- -- -- -- -- 200m - Mid
150m - Bant     -- -- -- -- -- -- 150m - Bant
      -- -- -- -- -- --  
                   
400m - Sen     -- Noah Manning -- Max Cahill -- Matthew MacLaren 400m - Sen
300m - Mid     -- Logan Rose -- Chris Outhouse -- -- 300m - Mid
      -- -- -- Riley Sweeney -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
800m -- Riley Jamieson Hannah MacDonald Logan Rose -- -- -- -- 800m
  -- Ben Bruce Madeline MacDonald -- -- -- -- --  
      Sarah MacDonald -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
1500m - Sen -- Riley Jamieson Richelle Carpenter -- -- -- -- Nathan Cahill 1500m - Sen
1200m - Mid -- Ben Bruce Hannah MacDonald -- -- -- -- Mike MacGregor 1200m - Mid
1200m - Bant     -- -- -- -- -- -- 1200m - Bant
      -- -- -- -- -- --  
                   
3000m - Sen     Madeline MacDonald -- -- -- -- Nathan Cahill 3000m - Sen
2000 m - Mid     Sarah MacDonald -- -- -- -- -- 2000 m - Mid
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
4 x 100 Skylar Osmond Nick MacLellan Jacy McMillan Noah Manning -- Chris Outhouse -- -- 4 x 100
  Heather MacLaren Hunter MacDonald Richelle Carpenter Marcus Cahill -- Josh Manning -- --  
  Mallory Harris Dawson Carter Brittany Blackett Clarke McCarville -- Max Cahill -- --  
  Dakota Jager Max Campbell Zoe O'Regan Riley Roche -- Riley Sweeney -- --  
                   
4 x 400     Richelle Carpenter -- -- Chris Outhouse ? -- -- 4 x 400
      Sarah MacDonald -- -- Josh Manning ? -- --  
      Madeline MacDonald -- -- Max Cahill ? -- --  
      Hannah MacDonald -- -- Riley Sweeney ? -- --  
                   
  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
Shot Put Skylar Osmond Hunter MacDonald Gracie Mooney Riley Roche -- -- -- -- Shot Put
  Emily Ching Dawson Carter -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
Discus Emily MacDonald Ben MacIsaac Jacy McMillan -- -- -- Liz Burke -- Discus
  Emily Ching Cole McMahon Alyssa Lutz -- -- -- Sarah MacIsaac --  
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
Javelin     Sarah Blaisdell Riley Roche -- -- -- -- Javelin
      -- Clarke McCarville -- -- -- --  
      -- Caeleb Cormier -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
High Jump Skylar Osmond Thomas Robertson Miranda MacKinnon Brett Robertson -- Max Cahill Meghan Stewart Lucas MacDonald High Jump
  Heather MacLaren Nick MacLellan -- Marcus Cahill -- -- -- Isaac Cahill  
      -- Clarke McCarville -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
  Bantam Girls Bantam Boys Midget Girls ( gr 9) Midget Boys (gr 9) Midget Girls (gr 10) Midget Boys (gr 10) Senior Girls Senior Boys  
Long Jump Emily MacDonald Ben MacIsaac Hannah MacDonald Marcus Cahill -- Riley Sweeney Megan O'Hanley Matthew MacLaren Long Jump
  Dakota Jager Ben Bruce Sarah Blaisdell Brett Robertson -- Chris Outhouse -- Cole Carpenter  
      -- -- -- Max Cahill -- Mike MacGregor  
      -- -- -- -- -- --  
                   
Triple Jump Holly O'Regan Cole McMahon Sarah MacDonald Marcus Cahill -- -- -- Matthew MacLaren Triple Jump
  Grace Robertson -- Sarah Blaisdell Brett Robertson -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
      -- -- -- -- -- --  
                   
       
Coaches:  Shane MacClure
                      Graham Townshend 
                    Lukas McCormack
Assistants at the Regional Meet:
Ryan Acorn & Josh McIntosh
Assistant at the Zone 4 Meet:
Max Campbell
Regional East Meet  (May 26)
Zone 4 Meet (May 27)
Provincial Meet (June 5-6)
 

 

SRHS Home

Athletics