SOURIS REGIONAL HIGH SCHOOL

GRADUATION EXERCISES

JUNE 17, 2014

 

Processional 

Playing of "O Canada" -  Souris Regional High School Band, under the direction of Mr. Darren Chaisson 


Platform guests:

Anna MacKenzie,
principal of Souris Regional High School
Kent Poole
, our guest speaker for this evening
Anne Hall, School Effectiveness Department Leader, English Language School Board
Jeffrey Chapman,
Trustee for the English Language School Board
Bernadette Murphy, representing Dr. Regis and Mrs. Joan Duffy
Sarah Roach, Admissions Advisor, UPEI
Kimball Blanchard
, representing Saint Dunstan’s University Board of Governors
Melanie Peters,
Admissions Clerk, Student Services and Support, Holland College
Paul MacDonald, SRHS teacher


Welcome - Walker MacDonald

Theme Song
- "We Run This Town", sung by members of this year's graduating class

Greetings on behalf of the English Language School Board - Jeffrey Chapman

Principal's Address
-
Anna MacKenzie

Presentation of Diplomas and Awards


The recipient of the Governor-General's Medal is the Grade 12 student with the highest average upon graduation, based on all Grade 11 and Grade 12 courses as listed on the student’s official transcript and as required by the Government of Canada.  The Governor-General’s Medal is awarded this year to Cara MacKenzie.


Graduates who have achieved the three highest averages in their Grade 12 year. This average is based on the student’s English 621A mark, plus five other academic Grade 12 courses. 

Cara Julia MacKenzie
, Howe Point: an Honours Diploma, an engraved plaque for achieving highest standing in Grade 12, a $250 prize donated by Main Street Save-Easy, the John A. McMillan QC Prize of $250, awarded to the student with the highest standing in English 621, a $200 prize donated by BioVectra to the student with the highest mark in chemistry, a $100 Silver Threads Prize awarded to a student excelling in leadership, a $100 prize donated by the Honourable Lawrence MacAulay, awarded to the student contributing the most to student government while maintaining high academic standing, a $50 prize donated by the East Point Craft Shop to the Student Council President, a $50 prize donated by Kings United Pastoral Charge, a CAFÉ prize for the student achieving the highest mark in French, the University of Toronto National Book Award, a Student-Athlete Academic Certificate, and certificates for highest standing in English 621, Math 611B, Math 621B, Chemistry 621, Physics 621, French 621, and Music 621.

Jenna Marie Cahill, Souris West: an Honours Diploma, an engraved plaque for achieving second highest standing in Grade 12, a $250 prize donated by Black Pond Farms for a student pursuing a career in an agriculture-related field, a $225 prize donated by Main Street Pharmasave, the Peter Davis Memorial Prize awarded to the graduating student who was the most helpful to other students and to the community as a whole, and certificates for highest standing in Biology 621, second highest standing in Chemistry 621, Physics 621, and Geography 621, and for third highest standing in English 621.

Brandon Michael Blackett, Little Pond: an Honours Diploma, an engraved plaque for achieving third highest standing in Grade 12, a $200 prize donated by the English Language School Board, the $200 Margaret LaVie Slattery Prize, and certificates for highest standing in Geography 621 and Economics 621, second highest standing in Math 621A, and for third highest standing in Phys. Ed. 621.


Honours diplomas are awarded to students who have completed 23 credits, achieved an average of 80% or over in six Grade 12 subjects, including English and no more than two electives, and are indicated by an asterisk on your program. The following students have met the requirements for graduation at Souris Regional High School:

Zachary David Acorn, Fortune: an Honours Diploma, a Student-Athlete Academic Certificate, a certificate for third highest standing in Math 621B, and a certificate for Constant and Sustained Effort.

Peter Donald Aitken, Souris: a Diploma, a $100 prize donated by Rollo Bay Holdings Ltd., the Main Street Home Hardware Building Centre Prize of $100 awarded to the student with a high average in the full module vocational shop program, a Bluefin and Black Rafter prize, and certificates for highest standing in Automotive 801D and Welding 801E, and for third highest standing in Welding 801B.

Rachael Arseneau, Rollo Bay: a Diploma, a $200 prize donated by the Souris Co-op, awarded to a deserving son or daughter of a Co-op member, a $100 prize donated by DeltaWare Systems for excellence in a computer-related course, and certificates for highest standing in Math 621A, Drama 621 and Creative Multimedia 801, and for second highest standing in Family Living 621.

Justin Daniel Blaisdell, Souris: an Honours Diploma, a $200 prize donated by the Souris Co-op, awarded to a deserving son or daughter of a Co-op member, and a $50 school prize.

Deanna Bruce, Kenneth’s Road, Souris: an Honours Diploma, a $100 prize donated by St. Mary’s and St. Alexis Parishes, a South Lake Christian Church prize, a certificate for highest standing in Family Living 621, and a certificate for Constant and Sustained Effort.  Deanna placed tenth in her class.

Thomas Elliott Bruce, Elmira: an Honours Diploma, a $100 prize donated by Dr. Stephen O’Brien, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, a CAFÉ prize for the student achieving the highest mark in French, a Student-Athlete Academic Certificate, and certificates for highest standing in French 621 and for second highest standing in Math 621B and Biology 621.  Thomas placed sixth in his class.

Jarrett Burke, Rollo Bay: a Certificate, and a school prize.

Jedd Kenneth Elijah Cahill, Souris West: a Certificate, and a school prize.

Chandler Campbell, Campbell’s Cove: an Honours Diploma, a $50 prize donated by St. Columba Parish, and a $50 school prize.

Liam Joseph Carpenter, Lower Rollo Bay Road: an Honours Diploma, a $200 prize donated by the Souris Co-op, awarded to a deserving son or daughter of a Co-op member, the Fisherpersons Memorial Bursary of $75, awarded to the student with high academic standing in this category and is the son or daughter of a fisherperson, and a certificate for third highest standing in Economics 621.

Christine Cheverie, St. Charles: a Diploma, a $50 school prize, and a certificate for highest standing in English 631.

Jessica Cheverie, North Lake: a Diploma, a $100 prize donated by the Souris Council Knights of Columbus to a deserving student who, through hard work and determination, has achieved academic success, a South Lake Christian Church prize, and a certificate for highest standing in Drama 801.

Mary Sarah Cheverie, Souris and East Baltic Road: an Honours Diploma, a $50 prize donated by St. Columba Parish, a $50 school prize, and a certificate for third highest standing in Drama 801.

Timothy Ching, Red Point: an Honours Diploma, a $50 Russell Ching Ltd. Prize awarded to a deserving student from Eastern Kings Consolidated, and a $50 Kingsboro Baptist Church prize.

Anna Mae Clinton, Souris River Road: an Honours Diploma, and a $50 school prize.

Ashley Francis Conway, Souris: an Honours Diploma, a $50 school prize, and a Bluefin and Black Rafter prize.

Courtney Megan Dill, Lower Rollo Bay: an Honours Diploma, and a $50 school prize.

Erica Ruth Dixon, Fortune River Road: an Honours Diploma, the Anne MacDonald Prize of $300, awarded to a student who plans to pursue their education and who has maintained solid academic standing, the George A. Leard Memorial Prize of $90 awarded for highest standing in history and who is continuing education, a CPF Core French prize of $50, a $50 prize donated by St. Charles Parish, and certificates for highest standing in History 621A, second highest standing in English 621 and Drama 621, and third highest standing in French 621.  Erica placed fourth in her class.

Aaron Doiron, Line of Lot Road, St. Charles: a Diploma, a $50 prize donated by St. Charles Parish, and a school prize.

Alex Doiron, Line of Lot Road, St. Charles: a Certificate, a $50 prize donated by St. Charles Parish, and a school prize.

Timothy James Doiron, New Zealand Road: a Certificate, and a school prize.

Morgan Allen Fay, Souris River: an Honours Diploma, a $50 school prize, and a certificate for second highest standing in Music 621.

Sean Michael Fitzpatrick, Souris: an Honours Diploma, a $100 Silver Threads Prize awarded to a student excelling in volunteering, and a Certificate for Constant and Sustained Effort.

Nicholas Flynn, Monticello: a Certificate, a $50 prize donated by St. Margaret’s Parish, and a school prize.

Brandon Ford, St. Charles: a Diploma, the Mary Bushey Memorial Prize of $100, awarded to the most deserving graduate from the Souris Line Road, and a $50 prize donated by St. Charles Parish.

Alexandra Tracey Hassan, Howe Point Road: an Honours Diploma, the QEH Internal Medicine Group Scholarship of $500, awarded to a student pursuing post-secondary education with a positive work ethic and drive for success, a $250 prize donated by the Eastern Kings Local of the PEI Nurses’ Union to a deserving student accepted into a Bachelor of Nursing degree program, a Student-Athlete Academic Certificate, and certificates for highest standing in Phys. Ed. 621 and second highest standing in Biology 621.  Allie tied for eighth place in her class.

Emma Marie Hennessey, Elmira: an Honours Diploma, the Dr. Percy Lorne Lavers Memorial Trust prize of $300, awarded to a student demonstrating good academic standing, character and general progress, and a $50 prize donated by St. Columba Parish.

Logan Kirk Jamieson, Little Pond: a Diploma, a $50 school prize, and a certificate for highest standing in Co-operative Work Studies 602.

Brittany Lee Jarvis, Munn’s Road: a Diploma, a $100 prize donated by the PEI Roadbuilders Association awarded for scholastic achievement, a $50 prize donated by St. Columba Parish, a $50 J-Walkers Youth Group Prize, and a certificate for second highest standing in Drama 801.

David Morgan Keenan, Souris: a Certificate, and a school prize.

Erica Keus, Red Point: an Honours Diploma, the Erma Stewart Memorial Volunteer Award of $100 and plaque awarded to a student who contributes to the community through genuine volunteer service and has worked hard to achieve academic success, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, and a certificate for highest standing in Co-operative Work Studies 601.

Matthew LaPierre, Red Point: an Honours Diploma, a $250 prize donated by the Souris Lions Club, the Main Street Home Hardware Building Centre Prize of $100 awarded to the student with a high average in the full module vocational shop program, and certificates for highest standing in Automotive 801A and 801B, second highest standing in Automotive 801D, and for third highest standing in Math 621A.

Kayla Longaphie, Little Pond: a Diploma, the Scotia Capital Award in the amount of $150, and a $100 prize donated by the Eastern Kings Early Learning Academy Inc. for a graduate who has achieved success through constant effort.

Jason Kirt MacAulay, Souris River: an Honours Diploma, a $100 Silver Threads Prize awarded to a most deserving student, and certificates for third highest standing in Geography 621 and Phys. Ed. 801.  Jason placed fifth in his class.

Julia MacAulay, Sheep Pond: an Honours Diploma, a $250 prize donated by the Souris Lions Club, a Student-Athlete Academic Certificate, and a certificate for second highest standing in Economics 621.  Julia placed seventh in her class.

Alexandra MacDonald, Grant Road: a Diploma, and a $50 school prize.

Brody MacDonald, Fortune Wharf Road: a Certificate, a $200 prize donated by the Souris Co-op, awarded to a deserving son or daughter of a Co-op member, a $50 school prize, and a certificate for highest standing in Math 631.

Walker Andrew Vincent MacDonald, Little Pond: an Honours Diploma, a $100 prize donated by St. Francis de Sales Parish, a $50 school prize, and a certificate for third highest standing in Drama 621.

Daniel J.D. MacIsaac, Rock Barra: an Honours Diploma, a $200 prize donated by the Souris Co-op, awarded to a deserving son or daughter of a Co-op member, a $50 prize donated by St. Columba Parish, and certificates for highest standing in Automotive 801C and Welding 801B, second highest standing in Welding 801E, and for third highest standing in Automotive 801D.

Graham Daryl MacKenzie, Chepstow: a Diploma, a $100 prize donated by Chapman Bros. Construction, and certificates for highest standing in Co-operative Work Studies 602 and third highest standing in Math 631 and Automotive 801B.

Dakota Alexander McGregor, Souris: a Certificate, a $50 school prize, and a certificate for third highest standing in English 631.

Kenny Charlie McKinnon, Fortune: an Honours Diploma, the Chad Chaisson Memorial Plaque and Prize of $100, awarded to an alumnus of Rollo Bay Consolidated who best portrays qualities of leadership, athletics and social activity while maintaining good academic standing, a Student-Athlete Academic Certificate, and a certificate for Constant and Sustained Effort.

Tyler McLean, Little Pond: a Certificate, the Scotia Capital Award in the amount of $150, and a school prize.

Calvin Mooney, St. Catherines: an Honours Diploma, a $100 prize donated by St. Mary’s and St. Alexis Parishes, and certificates for highest standing in Welding 801B and for third highest standing in Music 621.

Colby Allan Mooney, St. Catherines: an Honours Diploma, a $100 prize donated by St. Mary’s and St. Alexis Parishes, a Student-Athlete Academic Medal for the top male student-athlete, and certificates for third highest standing in Math 611B, Chemistry 621, and Physics 621.  Colby tied for eighth place in his class.

Brandon Murphy, Elmira: a Certificate, a $50 J-Walkers Youth Group Prize, and a school prize.

Lael Murray, Rose Road: a Diploma, a $50 prize donated by St. Columba Parish, and a school prize.

Mary Lucinda Myers, Souris: an Honours Diploma, a $50 J-Walkers Youth Group Prize, and a certificate for second highest standing in Biology 801.

Allison Renee Peters; St. Charles: an Honours Diploma, and a $100 prize donated by the Souris Council Knights of Columbus to a deserving student who, through hard work and determination, has achieved academic success.

Colin Peters, Souris West: a Diploma, the St. Alexis CWL Prize of $100, and certificates for second highest standing in Automotive 801C and Welding 801A.

Derek Allan Reynolds, Souris West: a Diploma, and a $50 school prize.

Brittany Carolyn Roberts, North Lake: an Honours Diploma, a $50 Russell Ching Ltd. Prize awarded to a deserving student from Eastern Kings Consolidated, and certificates for highest standing in Math 801 and second highest standing in Biology 801 and Math 631.

Allan Robertson, Kingsboro: a Diploma, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, a $50 school prize, and a certificate for highest standing in Biology 801.

Jayne Robertson, Red Point: an Honours Diploma, a Student-Athlete Academic Medal for the top female student-athlete, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, a certificate for second-highest standing in Math 611B, and a Certificate for Constant and Sustained Effort.

Jade-Lori Robinson, New Zealand: a Certificate, and the Clifford Ford Memorial Prize of $60 and plaque, awarded to a student who demonstrated hard work and dedication.

Tyler Rose, Souris West: an Honours Diploma, the $200 Stewart McKelvey Prize, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, a certificate for highest standing in Welding 801A, and a certificate for Constant and Sustained Effort.

Joshua Stewart, Red Point: an Honours Diploma, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, and a school prize.

Mary Kristen Woods, Souris West: an Honours Diploma, the Joe and Kay MacIsaac Scholarship of $250 awarded to a student from Rollo Bay displaying constant and sustained effort in history, the $200 Alvin Paquet Memorial Scholarship, awarded to a deserving employee of Souris Co-op, a $100 prize donated by the Souris Council Knights of Columbus to a deserving student who, through hard work and determination, has achieved academic success, a $50 Kingsboro Baptist Church prize, a certificate in recognition of being a 2014 Schulich* Leader Nominee, a Student-Athlete Academic Certificate, and a certificate for Constant and Sustained Effort.


Introduction of Guest Speaker - Courtney Dill

Guest Speaker - Kent Poole

Thank-you to Guest Speaker -
Brittany Jarvis



Presentation of Scholarships


Bernadette Murphy will present the first scholarship:

Jenna Cahill – the Percy and Helen Murphy Renewable Scholarship donated by Dr. Regis and Mrs. Joan Duffy, valued at $5520 and renewable at full tuition for three additional years.

Sarah Roach will make the following scholarship presentations from the University of Prince Edward Island:

Brandon Blackett – a UPEI Leaders of Tomorrow Scholarship and an Academic Achievement Award with a combined value of $4000, renewable for three additional years.

Anna Clinton – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $1000, renewable for three additional years.

Allie Hassan – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $1000, renewable for three additional years.

Matthew LaPierre – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $1000, renewable for three additional years.

Julia MacAulay – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $1000, renewable for three additional years.

Kenny McKinnon – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $1000, renewable for three additional years.

Jayne Robertson – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $1000, renewable for three additional years.

Liam Carpenter – a UPEI Entrance Scholarship valued at $500, renewable for three additional years.

Sean Fitzpatrick – a UPEI Academic Achievement Entrance Award valued at $500, renewable for three additional years.

It should be noted that the UPEI Entrance Scholarships could change in amount once final transcripts are re-assessed, and these are renewable for up to four years and can vary in future amount, depending upon academic performance.

The following students have received scholarships from colleges or universities not represented here tonight. Anne Hall will present congratulatory letters to these students:

Cara MacKenzie – a Mount Allison University Scholarship valued at $5000, and renewable at $5000 for three additional years.

Erica Dixon – a University of King’s College Scholarship valued at $4000, renewable for three additional years.

Colby Mooney – a Dalhousie University Scholarship valued at $1500.

Mary Woods – a University of New Brunswick Scholarship valued at $1000, renewable for three additional years.

Thomas Bruce – a St. Francis Xavier University Scholarship valued at $1000, and renewable at $1000 for three additional years.

Courtney Dill
– an Acadia University Scholarship valued at $650, and renewable at $650 for three additional years.

Melanie Peters will make the following presentations on behalf of Holland College:

Peter Aitken – a W. Garfield Weston Award of Excellence valued at $4250, and renewable at $4250 for one additional year.

Zachary Acorn – a Samuel Holland Entrance Scholarship valued at $3000.

Walker MacDonald – the Louis W. MacEachern Bursary valued at $1000.

Brittany Roberts – a Samuel Holland Award valued at $1000.

Tyler Rose – a Samuel Holland Award valued at $1000.

Lucinda Myers – a W. Garfield Weston Award of Excellence valued at $500.                                                                                                   

Calvin Mooney the $600 Town of Souris Scholarship, presented to a student with a minimum average of 75%, indicating an aptitude for a Holland College program, and demonstrating community and volunteer involvement.

Jeffrey Chapman, ELSB trustee, will present the following scholarship:

Jessica Cheverie – a Centre for Arts and Technology Scholarship valued at $2700.

Kimball Blanchard, representing the Saint Dunstan’s University Board of Governors, will present the following scholarship:

Deanna Bruce – an SDU Board of Governors Saint Dunstan Scholarship valued at $5000, and renewable at $5000 for three additional years.

Souris Credit Union has donated $141,900 to deserving Souris students since the inception of their bursary program.  Nova MacIsaac and Dennis McNally will make the bursary presentations, which are valued at $1800 each.

Peter Aitken and Calvin Mooney:  a Souris Credit Union Ltd. Scholarship.

Jayne Robertson: a Souris Credit Union – Eleanor Clinton Memorial Bursary.

Lucinda Myers: a Margaret MacDonald Memorial Bursary.

Thomas Bruce:  a Wayne D. Kane Honorarium.

Courtney Dill: the Abby Chaisson Memorial Bursary.

Mrs. Anne Peters, school guidance counselor, will present the following awards:

Julia MacAulay and Walker MacDonald – a Marguerite Bourgeoys Bursary Fund Prize in the amount of $1100 each.

Tracy Warren-Burke, member of the PEI Provincial Apprenticeship Board, to make the next presentation:

Jarrett Burke – the Provincial Apprenticeship Board ASAP/Holland College Board Prize in the amount of $1000, made possible by contributions from the Provincial Apprenticeship Board, Holland College and industry sponsors, awarded to a student in the youth apprenticeship program, ASAP, who has a desire to increase and enhance their trade skills and knowledge.

George Matheson, representing PEI Mutual, will make the next presentation:

Colby Mooney -- the PEI Mutual Trust Scholarship in the amount of $800.

Claire Gallant, representing the Souris Legion, will make a presentation:

Colby Mooney – the Royal Canadian Legion PEI Command Bursary in the amount of $500. 

The following major awards were selected on the basis of June grades and therefore were unavailable at the time of printing the program. Mrs. MacKenzie will  make the following presentations:

Anna Clinton – the Catherine and Melvin McQuaid Memorial Scholarship in the amount of $1000, awarded to the student registered at UPEI who has demonstrated a sense of community or school commitment through school activities or volunteer work.

Jason MacAulay – the Cahill Construction Scholarship valued at $1000, presented to a deserving student who has not received a renewable scholarship.

Lucinda Myers – the Kaylee Dawn Jackson Memorial Bursary in the amount of $1000, awarded to a deserving Souris Regional High graduate who has the ability to inspire others with their courage, has shown concern and encouragement to fellow students, has shown constant and sustained effort to maintain good academic standing during their high school years, and has been accepted to and plans to attend Holland College.

Kenny McKinnon – the Mel MacPhee Memorial Prize of $1000, presented to a deserving student going into business at Holland College or UPEI and displaying entrepreneurial and leadership skills.

Lane and Jackie Mingo will make the next presentation:

Zachary Acorn
The Lance Mingo Memorial of $1000,  given to an SRHS graduate pursuing a college or university education who has good academic standing, love of sport, upholds bonds of friendship, acts as a role model for younger students, and possesses attributes such as integrity, kindness, and respect for others.

Sarah MacPhee will make a presentation:

Thomas Bruce – the Tyler MacPhee Memorial Bursary valued at $1000, presented to a graduating Souris Regional High student who has been accepted at St. Francis Xavier University and who has demonstrated a love of life shown through kindness, compassion and comradery towards his peers.  

Joanne Chisholm, Member of the Board of Directors of the Souris Harbour Authority Inc., will present the following award:

Jayne Robertson – the Souris Harbour Authority Inc. Scholarship valued at $1000, awarded to a student furthering his or her education in a science-related program.

Brian Brown will make a presentation:

Colby Mooney – the Paula Brown Memorial Scholarship valued at $1000, presented to a graduate of SRHS who is going to further study at university and who has demonstrated leadership in sports and other extra-curricular activities while maintaining high academic standing.

Katie White will make a presentation:

To Courtney Dill, Morgan Fay, and Graham MacKenzie:  a Jordan White Memorial Bursary in the amount of $300 each.

Sadie Labchuk will make a presentation:

Deanna Bruce -- the $500 Doreen Hughes Memorial Scholarship, awarded to a hard-working student with a strong spiritual side.

Maureen Hanley will make a presentation:

Sean Fitzpatrick -- a $500 bursary donated by the Rotary Club of Montague to a student furthering his education and who has worked hard to achieve success.

Claire Gallant, representing the Royal Canadian Legion, will make the following presentations:

Zachary Acorn – the Royal Canadian Legion Souris Branch #3 Memorial Scholarship of $300, awarded to a deserving student going on to post-secondary study and who is related to a veteran.

Deanna Bruce, Erica Dixon, Brittany Jarvis, Lucinda Myers, and Allan Robertson:  a Poppy Fund Bursary, valued at $200 each.

Mrs. MacKenzie will make the next presentations: 

Cara MacKenzie – a $500 scholarship donated by the Fortune Community Centre awarded to a student from the former Fortune School District who has the highest average in Grade 12.

Nick Flynn – the Mitchell Lesperance Memorial Bursary in the amount of $300, awarded to a deserving graduate from the Alternate Education program.

Daryl MacKenzie will make the next presentation:

Deanna Bruce – the Sunshine Award in memory of Sandra MacDonald valued at $300, awarded to the graduating student who brought the most pleasantness to class every day

In addition to the numerous prizes and awards handed out this evening, it should be noted that 26 of our grads are participating in the Community Service Bursary Program.  This program allows students to earn tuition credits while volunteering with non-profit and non-political local organizations.  These credits can later be used to help pay tuition fees at a post-secondary institution.  Volunteer hours and credits may continue to be collected until June 30th of their graduating year.

 

Valedictory - Sean Fitzpatrick


We would like to offer a sincere thank you to the following:
    to the individuals and organizations who contributed scholarships, bursaries, plaques and prizes presented this evening;
    to the musicians of the SRHS band for providing tonight’s music;
    to Mark Haines and Mike Kissel for their assistance with the grad song and sound system tonight;
    to Mr. Colin Lavie and the Rink Committee for making their facilities available to us; 
    to the staff of SRHS who contribute in many ways to graduation;
    and to all family and friends gathered here this evening for your kind attention.


Recessional 


 

SRHS Home

Graduations from Other Years